Avocore - юридическая компания в Харькове
+38 099 784 41 01 Перезвоните мне

Комуналка: що зміниться

У новому Законі «Про житлово-комунальні послуги», який вступить у силу в травні 2019-го, передбачили пеню (штраф) за кожен день прострочення та будуть нарахувати починаючи із 20-го числа місяця.

Що змінить новий Закон?

Українці повинні вибрати постачальника комунальних послуг і модель роботи (не пізніше, ніж через півроку після вступу Закону в дію). Моделі роботи з постачальниками комунальних послуг:

Пеня за борги: як і коли будуть нараховувати

Починаючи з 20 травня українці, які платять за комуналку із запізненням, платитимуть штрафи. Розмір пені – 0,01 % від боргу .

Наприклад, якщо сім'я платить у середньому 1500 грн. за комунальні послуги в місяць і прострочила платіж на 90 днів, сума боргу збільшиться приблизно на 27 грн.

Абонентська плата: коли і скільки

Кабінет Міністрів України розробив документ, який встановить максимальний розмір абонентської плати. Він буде визначатися за формулою:

Коефіцієнт витрати: гаряча вода і тепло – 0,004; холодна вода – 0,0035; вивезення сміття – 0,0015.

Отже, у 2019 році максимальна абонплата на тепло, гарячу воду становитиме 43 грн., на холодну воду – 37,6 грн. і на вивезення сміття – 16,1 грн.

«Плата за абонентське обслуговування» – платіж, який споживач платить виконавцю комунальної послуги з індивідуального договору про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку.

Зібрані гроші спрямують на витрати із укладання договорів, розподіл послуги, обслуговування лічильників тощо.

Джерело: сайт «OBOZREVATEL» https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/v-ukraini-vvedut-abonplatu-na-vse-i-budut-shtrafuvati-za-komunalku-novij-zakon.htm.

Александра КапинусСвязаться со специалистом
по этой теме