Avocore - юридическая компания в Харькове
+38 099 784 41 01 Перезвоните мне

ГОП-ГОП і ти ФОП

Особливості статусу фізичної особи-підприємця визначено ст.42 Конституції України, главою 5 Цивільного кодексу України , а також іншими нормативно-правовими актами. Відповідно до чинного законодавства фізична особа підприємець- суб’єкт господарювання.

Статус фізичної особи – підприємця – це юридичний статус, який засвідчує право особи на заняття підприємницькою діяльністю, а саме: самостійною, ініціативною, систематичною, на власний ризик господарською діяльністю, що здійснюється підприємцями з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Однією з умов отримання права на заняття підприємницькою діяльністю є наявність повної цивільної дієздатності у фізичної особи (наступає з 18 років, або з 16 років за наявності підстав, які визначені чинним законодавством). 

Що ж до переваг :

  1. Проста процедура реєстрації
  2. Не потрібен статутний капітал 
  3. Проста бухгалтерія
  4. ФОП є одночасно і власником бізнесу, і органом управління.

5.Виконуючи зобов’язання перед державою, можна вимагати зустрічного виконання зобов’язань. Все може йти спокійно до першої конфліктної ситуації з замовником або клієнтом. Якщо підприємництво легалізовано – суд допоможе розставити крапки у справі.

 6.Серйозні замовники і клієнти, які налаштовані на довгострокову співпрацю, будуть обирати партнерів, які ведуть свою діяльність згідно із законом і їхня діяльність офіційно зареєстрована. Відсутність Вас в реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань може стати відмовою від співпраці. 

7.Якщо Ваш бізнес потребує додаткових інвестицій, може виникнути питання про отримання кредиту. А кредит – додаткова можливість розвиватися і зростати. Без реєстрації підприємницької діяльності неможливо отримати кредит на розвиток бізнесу і додаткові підприємницькі пільги.

 Один із мінусів:

ФОП несе відповідальність всім своїм майном.

 Переходячи до питання реєстрації ФОП необхідно виокремити такі етапи:

  1. Збір необхідного комплекту документів для подачі їх державному реєстратору.

Перелік необхідних документів:

     -копія паспорту громадянина України;

    -копія ідентифікаційного коду платника податків;

    -заповнена реєстраційна картка за формою 10;

     -заява про застосування спрощеної системи оподаткування (за бажанням);

     -заява про реєстрацію платником податку на додану вартість (за бажанням);

2. Перевірка документів державним реєстратором на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації.

3. Внесення відомостей про фізичну особу-підприємця до Єдиного державного реєстру.

4. Оформлення та видача виписки з Єдиного державного реєстру.

5. Постановка на облік як платника податків в органи державної фіскальної служби.

Після того, як фізична особа зареєструвалася підприємцем, їй потрібно:

  1. зареєструвати книгу обліку доходів. Для цього подається заява на ім’я начальника Державної фіскальної служби, де особа перебуває на обліку, складена в довільній формі, а також сама книга.
  2. Щоб подавати звітність через інтернет потрібно отримати ключ електронного цифрового підпису, безкоштовно в Акредитованих центрах сертифікованих ключів (далі – АЦСК) податкової чи в будь-якому іншому АЦСК.
  3. Якщо особа планує отримувати дохід у безготівковій формі, потрібно відкрити поточний рахунок підприємця.

З моменту державної реєстрації можна займатися підприємницькою діяльністю.

Робота на себе, незалежність у веденні справ – все це звучить досить заманливо. Проте для досягнення високих результатів в будь-якій справі необхідно ставитися до всіх моментів відповідально. Саме тому ми пропонуємо звернутися до нашої компанії, оскільки наші юристи починаючи з моменту реєстрації правильно прорахують кожен крок, якісно і швидко зареєструють Вас як фізичну особу- підприємця.

Анна ФатееваСвязаться со специалистом
по этой теме
Анастасия ПогребнаяСвязаться со специалистом
по этой теме