Avocore - юридическая компания в Харькове
+38 099 784 41 01 Перезвоните мне

8 Етапів до перемоги в тендері

В Україні правила проведення тендерів регулюються ЗУ «Про публічні закупівлі» та «Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків», що затверджується Постановою КМ України від 24.02.2016 №166. Тендер (торги) – здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів, що здійснюються виключно через електрону систему закупівель. 

  1. У період подачі заявок на участь у тендері (триває не менше ніж 15 днів) зацікавлені особи можуть задавати замовнику уточнюючі питання, що стосуються змісту документації, та/або звернутися до замовника з вимогою щодо усунення порушення під час проведення процедури закупівлі. Така опція доступна, якщо до закінчення публікації пропозицій залишилося не менше 10 днів. 
  2. Для відповіді на запитання/вимогу Замовнику надається 3 дні, якщо протягом цього терміну Замовник такої відповіді не надасть, то закупівля буде автоматично заблокована і для того, щоб її розблокувати, Замовнику необхідно буде змінити кінцевий термін подання пропозицій, подовжити її не менш ніж на 7 днів та надати свою відповідь.
  3. Для того, щоб торги відбулись, зацікавлені особи повинні подати не менш як 2 тендерні пропозиції.
  4. Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді через електронну систему закупівель «Прозорро». Документ з тендерною пропозицією подається в електронному вигляді, в ньому зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки (у разі їх встановлення замовником), інформація від учасника про його відповідність кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям.
  5. Наступним етапом є аукціон. Дата і час проведення аукціону визначаються електроною системою автоматично, але призначаються тільки на робочий день і час, зазвичай на наступний день, після закінчення строку прийняття пропозицій. Посилання на аукціон надсилається в особистий кабінет учасників (посилання дійсне тільки при першому переході на нього) і також оприлюднюється на веб-порталі «Прозорро».
  6. На етапі аукціону визначається найбільш економічно вигідна пропозиція, яку в подальшому розглядає Замовник на відповідність вимогам тендерної документації. 
  7. Наступний етап – розкриття та розгляд пропозицій Замовником. Замовник починає з оцінки найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, якщо ж така пропозиція йому підходить – інші він вже не розглядає. Термін розгляду пропозиції одного учасника становить 5 днів, у виключних випадках може бути продовжено до 20 (про що зазначається на сайті.
  8. Далі етап – укладання договору. У той же день, як Замовник визначив переможця, автоматично публікується повідомлення про намір укласти договір. Замовник повинен укласти договір з Учасником не раніше, ніж через 10 днів та не пізніше, ніж через 20 днів, та прикріпити його в систему веб-порталу.
Луговой ВладимирСвязаться со специалистом
по этой теме